Povijest

U Solinu je 1885. godine nađen natpis s nadgrobnog spomenika primalje Elije Sotera koji služi kao dokaz da su već u trećem stoljeću na ovim prostorima  djelovale primalje. Primaljske škole osnovane su stoljećima kasnije. Prva takva u Hrvatskoj otvorena je 1786. godine u Rijeci.

U Splitu je 19. siječnja 1945. godine osnovana Oblasna babička škola u prostorijama Higijenskog zavoda u Splitu. Iste godine se seli u prostore Klasične gimnazije, a 1953. u Školu s internatom u Ulici M. Gorkog 2 («staro rodilište»). 1963. godine Škola počinje, prva u Hrvatskoj s četverogodišnjim školovanjem primalja. Poslije 1971. godine Škola djeluje u okviru Zdravstvenog obrazovnog centra.

Na poticaj dr. Andrije Štampara 1921. godine osnovana je u Zagrebu prva Škola za sestre pomoćnice .

U Splitu se 1.srpnja 1947. godine otvara prva Škola za medicinske sestre. Škola započinje s radom 6. listopada 1947. godine u zgradi samostana Klarisa u Končarevoj ul. br. 5 . U prvu generaciju trogodišnje škole upisuje se 25 učenica . Od 1959. godine nastava se održava u novoizgrađenoj školi u Končarevoj ulici 90.(današnja Poljička 24) Od iste godine školovanje je četverogodišnje, a preduvjet je završena osmogodišnja škola. Škola je 1971. godine integrirana u Zdravstveni obrazovni centar.

Istovremeno je osnovan i Internat za medicinske sestre, koji 1950. godine mijenja naziv u Dom srednjih medicinskih škola.

1970. godine Dom je iselio iz samostana sv. Klarise, pa je kao privremeno rješenje izgrađena zgrada u neposrednoj blizini Škole u Končarevoj 90 u koju je Dom useljen te mijenja ime u Dom Zdravstvenog obrazovnog centra i kao takav je u sastavu škole bio do 2006.

18. listopada 1947. godine otvara se u Splitu  i prva škola za zdravstvene tehničare pod nazivom Škola za sanitarne tehničare i više medicinske laborante. Škola je smještena u Higijenskom zavodu, Balkanska ul.46(današnja Vukovarska). U prvu školsku godinu upisuje se 46 učenika.

Od 1959. godine Škola prelazi u novoizgrađenu  školu u Balkanskoj ulici 44 i školovanje je četverogodišnje. Upisuju se tri odjeljenja u prvi razred. Do 1970. nastava se odvija na raznim lokacijama da bi se ponovno vratila u zgradu u Balkanskoj na kojoj je nadograđen jedan kat.1971. godine škola za zdravstvene tehničare integrirana je u Zdravstveni obrazovni centar.

Zdravstveni obrazovni centar (ZOC) je odgojno-obrazovna organizacija koja se dijeli na pripremni i završni stupanj. Pripremni stupanj u trajanju od dvije godine obuhvaća općeobrazovnu jezgru i jedinstven je za sve smjerove, a završni stupanj u trajanju od dvije godine priprema učenika za prvo zanimanje. 1977./78. godine zdravstveni tehničari proširuju se i na fizioterapeutski smjer, a sljedeće školske godine i na smjer farmaceutski stručni radnik.

ZOC je djelovao na tri lokacije:

- Balkanska 44 (uprava i zdravstveni tehničari) / današnja Vukovarska 44

- Končareva 90 (programi medicinskih sestara) / današnja Poljička cesta 24

- Končareva 90a (Dom učenica ) / današnja Poljička cesta 24 a

- Viška 12 ,OŠ „ Vlado Bagat“ (1. i 2. razredi) /današnja O.Š. Pojišan

1992. postajemo Zdravstvena škola kao sljednica Zdravstvenog obrazovnog centra.

Do 16.ožujka 2009., nastava se izvodi i dalje na sve tri spomenute lokacije. Tada se razredi iz Poljičke sele u O.Š. Blatine jer je na toj lokaciji 27.lipnja 2009. postavljen kamen temeljac za izgradnju nove školske zgrade Zdravstvene škole. A kako će za potrebe škole biti sagrađena i cesta – adresa će bit Šoltanska....?

1.rujna 2011. u O.Š. Blatine prelaze iz O.Š. Pojišan i svi 1. i 2. razredi.

Napustili smo nakon 33 godine O.Š. Pojišan gdje su ušli neki novi podstanari.

9.9.2013. - POVIJESNI DAN  u dugom postojanju naše škole i predugom seljakanju i podstanarstvu!

USELILI SMO U NOVOSAGRAĐENU ŠKOLSKU ZGRADU, ŠOLTANSKA 15.

Politika privatnosti

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.