Zdravstvena za Vukovar
Autor: Dijana Jurić, Anela Elezović, 16. 11. 2023.

Humanitarna javnozdravstvena akcija „Zdravstvena za Vukovar“ u okviru projekta Ne zaboravimo Vukovar održana je 7. i 14. studenog od 9.00 do 12.00 sati ispred ulaza u prodajni centar Prima 3.

Akcija je imala za cilj mjerenjem vrijednosti krvnog tlaka i glukoze u krvi prevenirati kardiovaskularne bolesti (svi sugrađani koji su imali povišene vrijednosti, upućeni su svom liječniku) te prikupiti donacije financijskih sredstava za korisnike Socijalne samoposluge u Vukovaru.

Opis projekta i ciljevi akcije su bili zorno prikazani na velikom plakatu ispred štanda koji je  privukao pozornost velikog broja sugrađana.

Svim našim zainteresiranim punoljetnim sugrađanima smo mjerili razinu glukoze u krvi i krvni tlak.  Odaziv je bio velik što se može vidjeti na slikama.

Na štandu su bili ljekoviti pripravci, vrećice lavande te likovni uradci s prikladnim motivima koje smo pakirali u kartonske kutijice označene promotivnim naljepnicama, rad korisnika COO Juraj Bonači. Proizvode su izradili naši učenici smjera farmaceutski tehničar i dentalni tehničar u školskim laboratorijima sa svojim mentorima.

Sugrađani su pokazali velik interes i zadovoljstvo, birali su proizvode i ostavljali dobrovoljne priloge za Socijalnu samoposlugu u Vukovaru.

Cijelu akciju na terenu provodili su učenici iz:  5.a,  4.f, 3.f i 3.a razreda uz mentorstvo nastavnica Anele Elezović, Dijane Jurić, Mire Talaje i Marijane Ćurin.