preskoči na sadržaj

Zdravstvena škola Split

Login
NASTAVA NA DALJINU

E - DNEVNIK



Office 365

EDIT code school

BRINI O SEBI!

 




 

RAZGLEDNICA IZ VUKOVARA


CRVENI KRIŽ

e-Škole EDUKACIJA


EMA


 

Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

MATURANTI

e-Škola

Pitaj ne skitaj

mladi-za-mlade2

 

Anketa
Što misliš o uvođenju e-Dnevnika u nastavu?





Forum
Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Novosti iz CARNeta
PISARNICA/REFERADA

RADNO VRIJEME SA STRANKAMA 

  RADNIM DANOM
 
od 11:00 do 15:00 sati
 
Stranke se sa svojim zahtjevima trebaju prvo obratiti na e-mail
 split@zdravstvenaskola.hr
 
IZDAVANJE POTVRDA

Učenici i roditelji, mogu kroz e-Dnevnik ispisati potvrdu kojom se dokazuje da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u školu kao redoviti učenik odnosno da ima status redovitog učenika. U padajućem izborniku potrebno je odabrati svrhu potvrde.

 

H N K

Brojač posjeta
Ispis statistike od 27. 10. 2009.

Ukupno: 5405760
Ovaj mjesec: 6507
Ovaj tjedan: 1897
Danas: 19
GKM

GRADSKO KAZALIŠTE MLADIH 

Gradska knjižnica

Vrijeme u Splitu

InfoZona

 

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Posjet barokomori
Autor: Tomislava Perišić, Božena Šego, 28. 6. 2023.

U lipnju 2023. godine u sklopu predmeta „Kronične rane“ učenici 4. a i 4. b razreda Zdravstvene škole u Splitu, uz pratnju nastavnica Tomislave Perišić i Božene Šego posjetili su  barokomoru Zavoda za pomorsku medicinu u Splitu.

Zavod za pomorsku medicinu u javnosti se najčešće vezuje uz spašavanje života odnosno uz liječenje u barokomori, a u zadnjih 30 godina odrađeno je više od 600 žurnih intervencija. Stručni tim barokomore u sastavu: doktor medicine, medicinski tehničar , operater visokotlačnih sustava, cijele su godine neprekidno u pripravnosti za liječenje hitnih stanja, bilo da je riječ o stradalim roniocima ili ostalim hitnim kliničkim stanjima.

Pročitajte više pod opširnije i pogledajte fotografije. 


Svrha terenske nastave bila je vidjeti u praksi način rada Hiperbarične oksigenoterapije, koja  je prirodna poput disanja. Hiperbarična oksigenoterapija (HBOT) je postupak u kojem udišemo čist kisik u komori pod povišenim atmosferskim tlakom kako bismo unaprijedili prirodnu moć izlječenja našeg tijela. U normalnim uvjetima, razina kisika u našim arterijama je 100mm Hg. Ako se tlak povisi na 2 ATA, razina kisika u našim arterijama poraste na 1400 mm Hg, što je 14 puta više nego u normalnim uvjetima.

Hiperbarična oksigenoterapija jedna je od najučinkovitijih i 100% prirodnih metoda za smanjenje upala, brže zacjeljivanje rana i unaprjeđenje i tjelesnih i kognitivnih sposobnosti.

Postupak udisanja kisika u komori pod tlakom pomaže tijelu da dobije dodatne količine kisika i transportira ga u krvne stanice, krvnu plazmu, likvor i druge vitalne tekućine. Povećan dovod kisika do oštećenih tkiva ubrzava izlječenje i donosi olakšanje.

Treba konzultirati liječnika prije početka bilo kojeg protokola HBOT, kako bi se odredilo je li sigurno da potencijalni pacijent koristi komoru za HBOT i utvrdilo da nema nikakva stanja koja onemogućuju taj tretman – klaustrofobiju, pneumotoraks, kroničnu opstruktivnu bolest pluća, prethodne kirurške zahvate na uhu, nekontrolirano visoku temperaturu, kronični sinusitis i infekcije gornjih disajnih puteva itd.

Pacijentima se ne savjetuje da lete, rone ili puše najmanje 24 sata prije ili nakon terapije. U komori za HBOT, pacijent se podvrgava kontroliranoj ventilaciji, a medicinski djelatnik ga stalno prati zbog eventualne barotraume, poteškoća s disanjem, bolova u zglobovima, privremenih problema s oštrinom vida, gastrointestinalnih bolova, trnjenja ili drugih komplikacija.

Veliko HVALA svim djelatnicima Zavoda za pomorsku medicinu u Splitu, a posebno natporučnici Diani Ujević, višoj medicinskoj sestri , što su omogućili učenicima naše škola da prisustvuju predavanjima koja su bila poučna i zanimljiva kako našim nastavnicama tako i učenicima koji su bili oduševljeni.

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Nulta tolerancija na nasilje!

Klikom na fotografiju otvorite virtualni sandučić i ostavite poruku.

OBAVIJEST O REZULTATIMA NATJEČAJA ERASMUS+ 2022

   
BR. PROJEKTA: 2022-1-HR01-KA122-VET-000077354
Zdravstvenoj školi Split su dodijeljena sredstva za provedbu projekta mobilnosti 20 učenika i 2 nastavnika u pratnji u sklopu projekta Erasmus+ ključne aktivnosti 1 u području strukovnog obrazovanja po nazivom "NOVE VJEŠTINE ZA NAS". Odobreno je ukupno 56.138,00 EUR. Planirana je mobilnost u Dublin, Irska, u ožujku 2023. godine s ciljem obavljanja stručne prakse. Trajanje samog projekta je 12 mjeseci  (01.09.2022.-31.08.2023. god)

Tjedan cjeloživotnog učenja

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih kontinuirano provodi aktivnosti usmjerene na promociju cjeloživotnog učenja te organizira nacionalnu obrazovnu kampanju Tjedan cjeloživotnog učenja koji se ove godine održava od 26.9. do 2.10. 2022.

Tjedan cjeloživotnog učenja svake se godine obilježava u brojnim zemljama na svim kontinentima i s istim ciljevima: senzibilizirati javnost za izgradnju pozitivnog ozračja o važnosti i potrebi cjeloživotnog učenja, promicati kulturu učenja te potaknuti osobnu motivaciju pojedinaca za uključivanje u procese cjeloživotnog učenja.

Nastavnici naše škole uključili su se u provedbu Tjedna cjeloživotnog učenja.

Živimo u vremenu u kojem smo sve više izloženi Sunčevom zračenju uz trend porasta kožnih novotvorina. Više o ovoj temi moći ćete poslušati u četvrtak, 29.9.2022. u 19 sati u online predavanju  Katije Biskupović, dr. med. i  Silvane Karabatić Knezović, dr.med. “Koža pamti" - faktori rizika za razvoj malignih novotvorina kože” putem poveznice. Očekivano trajanje predavanja je 60 minuta.

Prema definiciji Svjetske zdravstvene organizacije oralno zdravlje je stanje zdravih i za funkciju sposobnih zuba i njihovih potpornih tkiva uključujući zdravlje svih dijelova usne šupljine koji sudjeluju u žvakanju. Žvačna funkcija nije jedini cilj u očuvanju oralnog zdravlja nego važnu ulogu imaju i estetika i fonacija. U petak, 30.9.2022. u 13.15 sati u multimedijskoj dvorani škole poslušajte predavanje “Prevencija i zaštita oralnog zdravlja, uloga medinciske sestre i dentalnog tehničara/ke u dentalnom timu” koje će održati Tomislav Buljubašić, dentalni tehničar, Jelena Šilić, dentalna tehničarka i Mira Talaja, mag. med. techn.

Pridružite se ovim zanimljivim predavanjima!


POZIV UČENICIMA (2. i 3. razreda te 4. A i B)

Dragi učenici,

pozivamo vas da i vi budete dio 13. Smotre „E-medica“ koja će se održati 30.rujna – 2.listopada 2022. u Termama Tuhelj. Projekt E-medica predstavlja virtualnu zajednicu svih zdravstvenih škola RH i inozemnih škola (Slovenija, Srbija, Makedonija). Više o samom projektu pročitajte dokumentu https://bit.ly/E-MEDICA, a na poveznici https://adobe.ly/3DlAvmX pogledajte kako nam je bilo na 12. Smotri.

Ukoliko želite biti dio ove velike i hvalevrijedne Smotre na poveznici https://bit.ly/MOTIVACIJSKO-PISMO  napišite svoje motivacijsko pismo (ROK:21.rujna 2022.) zašto baš vas da odaberemo. Oni najkreativniji kreću na „avanturu” – puno lijepih druženja, stjecanja novih prijateljstava i novih znanja.

ŠKOLSKI KOORDINATOR: Marija Jurišić Šarlija

Priloženi dokumenti:
provjera znanja - if.xls

preskoči na navigaciju