Besplatna škola primijenjenog programiranja WEB STRANICA
Autor: Mirjana Gaćina Bilin, 6. 9. 2021.

EDIT CodeSchool 2022/2023

Kreće još jedna besplatna škola primijenjenog programiranja!

Naučite izraditi vlastite web stranice!

Prijave su moguće do sredine listopada 2022.

• putem poveznice PRIJAVI SE

• javljanjem nastavnici informatike koji vodi EDIT CodeSchool u tvojoj školi

• putem letka.

POVEZNICAOvdje se možete PRIJAVITI

U Zdravstvenoj školi, nastavu za polaznike organizirat će nastavnica informatike Mirjana Gaćina Bilin.

Naučimo zajedno izraditi vlastite WEB STRANICE!
Krenule su prijave !

Mirjana Gaćina Bilin, prof. mentor.
Više informacija možete pročitati pod "OPŠIRNIJE"

Ovo je pravo mjesto za sve učenike koje zanima računalno programiranje, IT svijet i komunikacijske, nove tehnologije te u tome vide potencijal u budućnosti.

Kroz Osnovni tečaj, Osnovni tečaj JS-a i Srednji tečaj JS-a u srednjim školama polaznici detaljnije usvajaju HTML, CSS, Materialize CSS i JavaScript kroz zadatke i razvoj mrežnih stranica.

U Zdravstvenoj školi u Splitu učenici se mogu upisati u Osnovni tečaj (prvi stupanj) na kojem će se upoznati s osnovama dizajna web stranica koristeći pri tom HTML, CSS i CSS framework Materialize.

Kako je Škola organizirana?

• Nastava se održava subotom ili u dogovoru s nastavnicom informatike
  • u trajanju 2 sata tjedno
  • uključuje 15 video lekcija (posebno kreiranih modernih interaktivnih e-materijala)
  • 30 sati mentoriranja
  • u periodu od listopada 2021.- ožujka 2022.

Nastava će se odvijati online ili uživo ovisno o trenutnoj epidemiološkoj situaciji.

2020./2021. COVID-19 povezao je učenike Zdravstvene škole s učenicima I., II. i V. gimnazije u virtualnu zajednicu koja ih je uvela u svijet programiranja.

Ako želite, poslušajte kratki razgovor s polaznicima EDIT CodeSchool:

Grupe će biti do maksimalno 15 učenika. Nastava će se odvijati subotom ili u dogovoru s nastavnikom informatike. Učit će se iz posebno kreiranih e-materijala.

U okviru projekta ICT županija, Splitsko-dalmatinska županija već ŠESTU godinu za redom za učenike viših razreda osnovnih i svih razreda srednjih škola, organizira besplatnu školu primijenjenog programiranja EDIT CodeSchool za koju se planira upis oko 600 djece u 25 osnovnih škola i srednjih škola na području 7 gradova - Splita, Kaštela, Omiša, Trogira, Imotskog, Sinja, i Supetra na Braču.

Partneri projekta su III.Gimnazija, PMF i FESB Split , te istaknute IT tvtke  Ericsson, Atos, Extension Engine, Locastic, Netmedia, Typeqast, GetByBus, SeekandHit, LilCodeLab i Infobip kao najveća hrvatska IT tvrtka.

Uz moto "Znanje dostupno svima", učenici će imati priliku svladati primijenjeno programiranje (HTML, CSS, JavaScript) kroz četiri modula edukacije te samostalno izraditi moderne web stranice ili web aplikacije koristeći moderne frameworke i razvojna okruženja u Naprednom JS tečaju.

EDIT - Edukacijski IT centar, kao dio projekta ICT županija, organiziran je s ciljem promoviranja, pokretanja i unaprjeđenja IT sektora na području Splitsko-dalmatinske županije.

EDIT CodeSchool škola primijenjenog programiranja je tijekom protekleih 6 godina  organizirana u 9 gradova diljem Županije, a pohađalo ju je ukupno preko 1700 učenika iz preko 30 osnovnih i srednjih škola, koji svake godine izrade ukupno oko 100 web stranica i aplikacija.

Besplatna škola programiranja - EDIT CodeSchool održava seu gradovima
Split, Solin, Kaštela, Omiš, Trogir, Imotski, Sinj, Makarska, Supetar
i naseljima Šestanovac i Grohote.

Više informacija o školama i prijavama na www.ictzupanija.hr/edit.

Izvor: https://www.ictzupanija.hr/edit