E-ŠKOLE: masovni online tečaj Moodle dizajner
Autor: Mirjana Gaćina Bilin, 18. 1. 2017.

Uskoro počinje masovni online tečaj Moodle dizajner u okviru pilot projekta
„e-Škole: Uspostava razvoja digitalno zrelih škola“.

Tečaj počinje u srijedu, 01. veljače 2017. godine i trajat će do 14. ožujka 2017. godine.
Namijenjen je sudionicima pilot projekta e-Škole, ali će biti otvoren i svim zainteresiranim polaznicima.

Proces prijave na tečaj za sudionike  pilot projekta e-Škole:

• Prijava i odabir edukacije Moodle dizajner u sustavu CSUED https://edukacija.e-skole.hr/#/
    • VAŽNO! za sudionike iz projekta prijava u CSUED-u je obvezna jer im u protivnom neće biti evidentirano pohađanje u okviru projekta.
  • Prijava u Moodle
    • VAŽNO! Za sudionike e-Škole projekta prijava u Moodle obvezna je putem AAI korisničkog identiteta zbog evidencije pohađanja tečaja.
    • Prijava na tečaj moguća je putem direktnog linka odabirom ikone sa znakom AAI@Edu.hr elektroničkog identiteta
    • ili preko naslovnice sustava https://mooc.carnet.hr , odabirom gumba „Više“ u obavijesti na naslovnici te odabirom ikone sa znakom AAI@Edu.hr elektroničkog identiteta.

Prijave u CSUED i Moodle sustav su moguće od 18. siječnja 2017. pri čemu se prvo, napominjemo, važno upisati u edukaciju u CSUED-u pod nazivom Moodle dizajner.

PODROBNIJE INFORMACIJE SU POD "OPŠIRNIJE"

Cilj tečaja Moodle dizajner je educirati i motivirati polaznike da samostalno osmisle i izrade vlastiti online tečaj u Moodle-u, najpopularnijem digitalnom okruženju za učenje i poučavanje među nastavnicima.

Tečaj na jednostavan i intuitivan način kroz video zapise i druge sadržaje prikazuje korištenje najznačajnijih Moodle alata koji se mogu primijeniti pri izradi digitalnog okruženja za učenje i poučavanje. Kroz komunikacijske i suradničke alate polaznici tijekom tečaja surađuju i izmjenjuju iskustva s drugim polaznicima, a za detaljne upute, objašnjenja i pitanja se u svakom trenu mogu obratiti mentoru koji ih vodi kroz tečaj.

U tečaju je implementiran sustav vrednovanja znanja putem Moodle digitalne značke. Ukoliko prema definiranim kriterijima izrade osnovni tečaj pomoću Moodle-a, te uspješno završe ostale predviđene aktivnosti, polaznici dobivaju značku Moodle dizajner. Značka je dokaz da je polaznik online tečaja završio zadane aktivnosti i ostvario planirane ishode učenja.

Osim Moodle dizajner otvorenog tečaja, ove godine polaznici će moći pohađati i masovni otvoreni tečaj Inovativni nastavnici: primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata.

Svaki od navedenih tečajeva održat će se dva puta:

Moodle dizajner:

• 1. veljače – 14. ožujka 2017
  • 13. rujna – 25. listopada 2017.

Inovativni nastavnici: primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata:

• 1. ožujka – 12. travnja 2017.
  • 14. travnja – 25. svibnja 2017.