EDIT

Svjetski dan bolesnika

Svjetski dan bolesnika obilježava se 11. veljače svake godine, na katoličku svetkovinu Majke Božje Lurdske.

Poruka Svetog Oca povodom 28. obilježavanja Svjetskog dana bolesnika glasi: "Liječenju dodati brigu o cjelovitom ozdravljenju. Život valja štititi od začeća do naravnog završetka, a liječenje treba zajamčiti i siromašnima."

Temeljni cilj Svjetskoga dana bolesnika jest poticanje svijesti o nužnosti empatije prema bolesnicima i poštivanja njihovih prava. Time se ujedno potiču svi da promisle o vlastitim mogućnostima sudjelovanja u brizi za oboljele. Osim stručne pomoći u zdravstvenoj skrbi, osobito je važan human pristup i emocionalna podrška oboljelima.

Obilježavanjem ovog dana izražava se i zahvala obiteljima bolesnika, zdravstvenim, nezdravstvenim djelatnicima i volonterima koji svojim nesebičnim radom, ljubavi, trudom i humanosti pomažu bolesniku i skrbe za njega.

Priredili:

5.A/grupa A

Mentor: Mira Talaja, med. mag. techn., stručna nastavnica

objavio: Sanja Perić   datum: 10. 2. 2020.

ONLINE ŠKOLA

« Travanj 2020 »

05.04.2020. 09:00
Raspored nastave na daljinu
Na poveznicama niže možete pronaći rasporede nastavnih sati za izvođenje nastave na daljinu, kao i rasporede emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa. ! VAŽNE INFORMACIJE ! MZO će isporučivati osnovni ... The post Raspored nastave na daljinu appeared first on CARNET .

03.04.2020. 15:03
Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu
Prof. dr. sc. Blaženka Divjak, ministrica znanosti i obrazovanja predstavila je u petak, 3. travnja, Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu namijenjene učiteljima, nastavnicima i profesorima, ali ... The post Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu appeared first on CARNET .

03.04.2020. 14:59
Ravnateljima omogućen pristup sustavu e-Propusnica putem CARNET kartica
Ravnatelji škola koji posjeduju karticu za digitalni potpis dokumenata dobivenu od CARNET-a mogu putem navedene kartice pristupiti sustavu e-Propusnica. Na kartici se nalazi ID poslovni certifikat koji je u sustavu ... The post Ravnateljima omogućen pristup sustavu e-Propusnica putem CARNET kartica appeared first on CARNET .