EDIT

Svjetski dan šećerne bolesti

Svake godine, 14. studenog se obilježava Svjetski dan dijabetesa. Tom se prilikom pokušava javnost upoznati s ovim sve većim problemom te educirati kako se nositi s šećernom bolesti, kako je liječiti i prevenirati.

I ove godine naša je škola sudjelovala u obilježavanju. U četvrtak, u atriju škole provedeno je mjerenje glukoze u krvi.  Mjerenje glukoze u kapilarnoj krvi provodile su  učenice 4. razreda smjera zdravstveno-laboratorijskog tehničara ( Monika Galić i Ivana Tokić)  pod stručnim vodstvom profesorica Nediljke Petrovski i Vesne Gotovac.

Šećerna bolest je kronični poremećaj metabolizma ugljikohidrata, masti i bjelančevina zbog apsolutno ili relativnog manjka inzulina.  Razlikuju se dva osnovna tipa šećerne bolesti:  tip 1 kada gušterača ne proizvodi inzulina i tip 2 kad je učinak proizvedenog inzulina smanjen.

Akcija je provedena uspješno, uz velik odaziv učenika i djelatnika škole. Svi rezultati su bili u granicama referentnih vrijednosti.

objavio: Sanja Perić   datum: 3. 12. 2019.

ONLINE ŠKOLA

« Travanj 2020 »

05.04.2020. 09:00
Raspored nastave na daljinu
Na poveznicama niže možete pronaći rasporede nastavnih sati za izvođenje nastave na daljinu, kao i rasporede emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa. ! VAŽNE INFORMACIJE ! MZO će isporučivati osnovni ... The post Raspored nastave na daljinu appeared first on CARNET .

03.04.2020. 15:03
Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu
Prof. dr. sc. Blaženka Divjak, ministrica znanosti i obrazovanja predstavila je u petak, 3. travnja, Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu namijenjene učiteljima, nastavnicima i profesorima, ali ... The post Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu appeared first on CARNET .

03.04.2020. 14:59
Ravnateljima omogućen pristup sustavu e-Propusnica putem CARNET kartica
Ravnatelji škola koji posjeduju karticu za digitalni potpis dokumenata dobivenu od CARNET-a mogu putem navedene kartice pristupiti sustavu e-Propusnica. Na kartici se nalazi ID poslovni certifikat koji je u sustavu ... The post Ravnateljima omogućen pristup sustavu e-Propusnica putem CARNET kartica appeared first on CARNET .