Jesenski rok državne mature 2017./2018.

Prijava ispita državne mature:

• od 20.07.2018. od 12:00 sati
  • do 31.07.2018. u 12:00 sati

Svi pristupnici prijavljuju ispite samostalno prijavom i pristupom svojoj stranici na www.postani-student.hr

Maturanti ne trebaju u školi potpisivati prijavnice za jesenski rok, niti ih slati u Centar.

• Za jesenski rok nije moguća naknadna promjena ispita, promjena razine ispita i naknadna prijava

Provedba ispita državne mature u jesenskome roku:

Mjesto pisanja ispita državne mature:

Maturanti Zdravstvene škole ispite pišete u svojoj školi.

• Ostali pristupnici prijavljene ispite pišu u Zagrebu.
  • Adresa ispitnoga mjesta bi će vidljiva na stranici pristupnika pod poveznicom Moj raspored, najkasnije pet dana prije pisanja ispita.

Odjava ispita:

od 31.07.2018. do 2.08.2018. (uključujući taj dan)

• Pristupnici trebaju popuniti obrazac odjave i poslati putem e-pošte na adresu: odjava@ncvvo.hr

Obrazac odjave ispita

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

• Rok za uplatu: 2.08.2018. do 23:59 sati

Maturanti Zdravstvene škole (generacija 2017. / 18.)

• plaćajte samo one ispite koje ste položili u ljetnome roku, a ponovo ih prijavljuju u jesenskome roku
  • plaćajte također i ako prijavite ispit na drugoj razini
  • učenici koji ponavljaju polaganje ispita, jer nisu s uspjehom položili ispite u ljetnome roku, ne plaćaju troškove polaganja ispita u jesenskome roku.

Uplate koje će biti izvršene nakon 2.08.2018. neće biti prihvaćene jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati. Obveza plaćanja vidljiva je pristupnicima nakon prijave ispita na njihovim stranicama, na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate.
Osim zaduženja na navedenoj poveznici pristupnicima su vidljivi vlastiti podatci za uplatu, koje moraju upisati na uplatnicu.
Nije moguće s vlastitim pozivom na broj odobrenja uplatiti ispit drugoga pristupnika, niti od drugoga pristupnika prepisati poziv na broj.
Uplate se mogu obaviti u bilo kojoj poslovnici banke ili pošte ili internet bankarstvom. Centru nije potrebno slati presliku uplatnice, osim u slučajevima kada uplata nije evidentirana niti nakon pet dana.

Napomene:

• pristupnici koji su prijavili više ispita i odustanu od polaganja nekih ispita, a ne odjave ih u roku, ne mogu birati koji ispit će nakon uplate biti označen kao plaćen.

Uplate se u sustavu evidentiraju prema datumu pisanja ispita odnosno prema objavljenom kalendaru polaganja ispita državne mature u jesenskom roku.

• pristupnici koji imaju zaduženja iz prethodnih rokova moraju podmiriti dugovanja, jer se uplate evidentiraju prvo za neuplaćene ispite iz prethodnih rokova.

Pristupnici koji se prvi puta registriraju u sustav i koji do sada nisu prijavljivali ispite državne mature dužni su Centru dostaviti dokumentaciju:

• svjedodžbe svih razreda srednje škole
  • završnu svjedodžbu
  • domovnicu i
  • prijavnicu ispita državne mature koju nakon zaključavanja prijave ispita trebaju ispisati sa svoje    stranice s poveznice Moj odabir link Prijavnica, a koja se pojavljuje nakon zaključavanja prijave   ispita.

​​

• Dokumenti trebaju biti kopije ovjerene kod javnoga bilježnika, jer se ne vraćaju pristupnicima.

Rok za dostavu dokumentacije: od 20.07.2018. do 10.08.2018.

Rok za dostavu svjedodžbe 4. razreda: do 10.08.2018.

Rok za dostavu završne svjedodžbe: do 4.09.2018.

Adresa za dostavu dokumentacije:

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja
Ulica Damira Tomljanovića Gavrana 11
Naznaka "dokumenti za DM"

Dodatne informacije pristupnici mogu dobiti:

Polaganje ispita državne mature uz prilagodbu ispitne tehnologije

• pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici četvrtih/petih razreda srednjih škola u  RH, a smatraju da im je potrebna prilagodba ispitne tehnologije ili im je bila odobrena na ispitima državne mature ljetnoga roka 2017/2018. godine, o potrebi prilagodbe u jesenskome roku trebaju obavijestiti ispitnog koordinatora škole

• pristupnici koji pristupaju jesenskome ispitnim roku, a smatraju da im je potrebna prilagodba ispitne tehnologije ili im je bila odobrena prilagodba ispitne tehnologije na ispitima državne mature proteklih godina ili na ispitima ljetnoga roka 2017./2018. godine o potrebi prilagodbe u jesenskome roku trebaju obavijestiti Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja slanjem e-pošte na adresu:

prilagodba.dm@ncvvo.hr

Rok za dostavljanje obavijesti je 31. srpnja 2018. godine.

objavio: Mirjana Gaćina Bilin   datum: 20. 7. 2018.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".