preskoči na sadržaj

Zdravstvena škola Split

Login
NASTAVA NA DALJINU

E - DNEVNIK



Office 365

EDIT code school

BRINI O SEBI!

 




 

RAZGLEDNICA IZ VUKOVARA


CRVENI KRIŽ

e-Škole EDUKACIJA


EMA


 

Kalendar
« Ožujak 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

MATURANTI

e-Škola

Pitaj ne skitaj

mladi-za-mlade2

 

Anketa
Što misliš o uvođenju e-Dnevnika u nastavu?





Forum
Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Novosti iz CARNeta
PISARNICA/REFERADA

RADNO VRIJEME SA STRANKAMA 

  RADNIM DANOM
 
od 11:00 do 15:00 sati
 
Stranke se sa svojim zahtjevima trebaju prvo obratiti na e-mail
 split@zdravstvenaskola.hr

 

 

H N K

Brojač posjeta
Ispis statistike od 27. 10. 2009.

Ukupno: 5386527
Ovaj mjesec: 11596
Ovaj tjedan: 2568
Danas: 85
GKM

GRADSKO KAZALIŠTE MLADIH 

Gradska knjižnica

Vrijeme u Splitu

InfoZona

 

RADNO VRIJEME SA STRANKAMA

RADNO VRIJEME SA STRANKAMA

RADNIM DANOM

od 11:00 do 15:00 sati

Stranke se sa svojim zahtjevima trebaju prvo obratiti na
e-mail  split@zdravstvenaskola.hr

 

IZDAVANJE POTVRDA REDOVNIM UČENICIMA

Dragi učenici,

    ispis potvrda o statusu učenika je omogućen u e-Dnevniku za učenike i roditelje. Molimo vas da se za ispis potvrda prijavite u e-Dnevnik na poveznici https://ocjene.skole.hr  
   
 Učenici se u sustav mogu prijaviti svojim AAI identitetom (podaci kojima ulazite u e-Dnevnik), a roditelji se mogu prijaviti isvojim pristupnim podacima u sustavu e-Građani (preko Fine, bankovnih tokena) i ispisati vašu digitalnu potvrdu o školovanju. 

    Na taj način izdane potvrde u potpunosti zamjenjuju potvrdu iz škole u svim pravnim poslovima, pa više nije nužno dolaziti po potvrdu u školsku referadu. Ovako izdane potvrde mogu se spremiti na računalo, slati elektroničkim putem ili ispisivati, ovisno o potrebama.

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Vukovar 25 godina ponosno stoji
Autor: Sanja Perić, 21. 11. 2016.

Povodom 25. obljetnice stradanja Vukovara i ove je godine u našoj školi održan program za učenike s ciljem da ne zaboravimo žrtvu Grada heroja i da odamo počast svim žrtvama Domovinskog rata. Poštivajući želje učenika da o ratnim događajima uče najviše slušajući osobna iskustva branitelja i zdravstvenih djelatnika iz rata, organizirana su čak tri takva susreta. Mnogi naši učenici, motivirani domoljubljem te suosjećanjem prema žrtvama  literalno i likovno su se izrazili. Njihovi radovi, izloženi u atriju škole, potaknuli su mnoge na promišljanje o ratnim strahotama, posljedicama koje nosi rat, ali i na zahvalnost prema  braniteljima koji su nam omogućili  život u slobodnoj Hrvatskoj.


Naša prva aktivnost je započela već početkom studenog kada smo humanitarnom utrkom učenika i nastavnika odali počast Vukovaru i braniteljima te prikupljeni novac donirali za obnovu vukovarskog vodotornja.  Utrku su podržali veterani 4. gardijske brigade.

Tjedan uoči 18. studenog je bio prepun događanja. Prvi susret učenika drugih razreda  i svjedoka rata se dogodio 14. studenog. Ratni snimatelj Petar Malbaša je uz pomoć  dokumentarnih uradaka predočio učenicima što se događalo u Vukovaru uoči i poslije pada u ruke agresora. Vrijedno je bilo čuti osobna iskustava dr. Mladena Smoljanovića, organizatora ratnog saniteta za srednju i južnu Dalmaciju i dipl. med. sestre Mire Talaje koja je u vrijeme rata bila glavna sestra Doma zdravlja u Sinju. Isprepličući svoje doživljaje i iskustva za vrijeme rata pokušali su predočiti budućim zdravstvenim djelatnicima što znači ratna bolnica i kako se odvijala skrb za ranjene civile i branitelje. Neizostavna je bila   uloga zdravstvenih djelatnika u ratu koji su pratili naše branitelje sve do prve crte bojišnica, pružali im pomoć, zbrinjavali ih u teški uvjetima i time utjecali i na sam ishod rata.

Sljedećeg dana, 15. studenog, učenici trećih razreda su imali čast ugostiti i poslušati ratni put pripadnika iz Udruge veterana IV. gardijske brigade: pukovnika Marka Vukasovića, predsjednika udruge natporučnika Božu Zadru i satnika Dragana Maretića. Branitelji su rado odgovarali na pitanja naših učenika, prisjetili se ratnih početaka i osnutka IV. brigade u Splitu. Osvrnuli su se i na sam početak rata. Slušajući ih, zaključili smo kolika je velika uloga hrabrih Vukovaraca koji su odoljevali napadima čak tri mjeseca i time pomogli Hrvatskoj da za to vrijeme organizira vojsku i obranu Domovine. Branitelji su pojasnili tijek i ishod ratnih operacija s posebnim naglaskom na operacije Maestral i Oluja. Istaknuli su časna ponašanja naših vojnika i spremnost da pomognu i ranjenom neprijatelju. Posebno nas je dirnula priča o vojniku iz brigade  koji je  izgubio život pokušavajući pomoći ranjenom neprijatelju.

U srijedu, 16. studenog, učenici prvih razreda su se prisjetili vukovarskog  stradanja i patnje kroz sudbine djece koja su u ratu ostala bez djetinstva, roditelja, prijatelja... Gledajući film o stradanju grada, slušajući priče i pjesme  o izgubljenom djetinjstvu te patnji stradalnika učenici su potaknuti na razmišljanje o vrijednostima slobode i jednog od osnovnih prava djeteta, prava na igru. Također su uputili poruke osobama čije su priče čuli. Poruke su lijepili na veliki vodotoranj od papira, na granatirana mjesta i tako ga simbolično zacijelili.  

Učenici četvrtih i petih razreda su poslušali izlaganje zdravstvenih djelatnika s Odjela za psihijatriju , dr. Mariana Kaliterne i prvostupnice sestrinstva Dijane Blažević  koji su govorili o jako osjetljivoj temi PTSP-a, s naglaskom prisutnosti oboljenja kod hrvatskih branitelja. Istaknuli su najčešće uzroke i simptome oboljenja, objasnili zašto se hrvatski branitelji osjećaju bespomoćno, koju podršku traže od države i javnosti te na koji se način njima i njihovim obiteljima može pomoći. Iz osobnog iskustva je o tom oboljenju govorio i treći gost, hrvatski branitelj Nino Ban. Iskreno, iz duše, se obratio prisutnima te progovorio o svom ratnom putu, osjećajima koji su ga pratili neposredno nakon rata, simptomima svoje bolesti i metodama koje mu pomažu da živi normalnim životom. Istaknuo je važnost prepoznavanja simptoma i pružanja stručne pomoći oboljeli od PTSP-a. 

U petak, 18. studenog, učenici  i nastavnici su se  uputili prema Vukovarskoj ulici da paljenjem svijeća još jednom odaju počast poginulim braniteljima i stradalnicima grada Vukovara.

Neka im je vječna slava i hvala!

                                                               Zrinka Smoljanović Baburica

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Nulta tolerancija na nasilje!

Klikom na fotografiju otvorite virtualni sandučić i ostavite poruku.

OBAVIJEST O REZULTATIMA NATJEČAJA ERASMUS+ 2022

   
BR. PROJEKTA: 2022-1-HR01-KA122-VET-000077354
Zdravstvenoj školi Split su dodijeljena sredstva za provedbu projekta mobilnosti 20 učenika i 2 nastavnika u pratnji u sklopu projekta Erasmus+ ključne aktivnosti 1 u području strukovnog obrazovanja po nazivom "NOVE VJEŠTINE ZA NAS". Odobreno je ukupno 56.138,00 EUR. Planirana je mobilnost u Dublin, Irska, u ožujku 2023. godine s ciljem obavljanja stručne prakse. Trajanje samog projekta je 12 mjeseci  (01.09.2022.-31.08.2023. god)

Tjedan cjeloživotnog učenja

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih kontinuirano provodi aktivnosti usmjerene na promociju cjeloživotnog učenja te organizira nacionalnu obrazovnu kampanju Tjedan cjeloživotnog učenja koji se ove godine održava od 26.9. do 2.10. 2022.

Tjedan cjeloživotnog učenja svake se godine obilježava u brojnim zemljama na svim kontinentima i s istim ciljevima: senzibilizirati javnost za izgradnju pozitivnog ozračja o važnosti i potrebi cjeloživotnog učenja, promicati kulturu učenja te potaknuti osobnu motivaciju pojedinaca za uključivanje u procese cjeloživotnog učenja.

Nastavnici naše škole uključili su se u provedbu Tjedna cjeloživotnog učenja.

Živimo u vremenu u kojem smo sve više izloženi Sunčevom zračenju uz trend porasta kožnih novotvorina. Više o ovoj temi moći ćete poslušati u četvrtak, 29.9.2022. u 19 sati u online predavanju  Katije Biskupović, dr. med. i  Silvane Karabatić Knezović, dr.med. “Koža pamti" - faktori rizika za razvoj malignih novotvorina kože” putem poveznice. Očekivano trajanje predavanja je 60 minuta.

Prema definiciji Svjetske zdravstvene organizacije oralno zdravlje je stanje zdravih i za funkciju sposobnih zuba i njihovih potpornih tkiva uključujući zdravlje svih dijelova usne šupljine koji sudjeluju u žvakanju. Žvačna funkcija nije jedini cilj u očuvanju oralnog zdravlja nego važnu ulogu imaju i estetika i fonacija. U petak, 30.9.2022. u 13.15 sati u multimedijskoj dvorani škole poslušajte predavanje “Prevencija i zaštita oralnog zdravlja, uloga medinciske sestre i dentalnog tehničara/ke u dentalnom timu” koje će održati Tomislav Buljubašić, dentalni tehničar, Jelena Šilić, dentalna tehničarka i Mira Talaja, mag. med. techn.

Pridružite se ovim zanimljivim predavanjima!


POZIV UČENICIMA (2. i 3. razreda te 4. A i B)

Dragi učenici,

pozivamo vas da i vi budete dio 13. Smotre „E-medica“ koja će se održati 30.rujna – 2.listopada 2022. u Termama Tuhelj. Projekt E-medica predstavlja virtualnu zajednicu svih zdravstvenih škola RH i inozemnih škola (Slovenija, Srbija, Makedonija). Više o samom projektu pročitajte dokumentu https://bit.ly/E-MEDICA, a na poveznici https://adobe.ly/3DlAvmX pogledajte kako nam je bilo na 12. Smotri.

Ukoliko želite biti dio ove velike i hvalevrijedne Smotre na poveznici https://bit.ly/MOTIVACIJSKO-PISMO  napišite svoje motivacijsko pismo (ROK:21.rujna 2022.) zašto baš vas da odaberemo. Oni najkreativniji kreću na „avanturu” – puno lijepih druženja, stjecanja novih prijateljstava i novih znanja.

ŠKOLSKI KOORDINATOR: Marija Jurišić Šarlija

Priloženi dokumenti:
provjera znanja - if.xls

preskoči na navigaciju