ŠUMSKO BLAGO - ČUVARI BAŠTINE
Autor: Mirjana Gaćina Bilin, 7. 6. 2021.

ČUVARI BAŠTINE: Šumsko blago

U srijedu, 02. 06. 2021. održala se učenička konferencija 🔎 “𝐒𝐤𝐫𝐢𝐯𝐞𝐧𝐚 𝐛𝐥𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐦𝐨𝐠𝐚”,  u organizaciji Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije, u antičkom dijelu Salone, u Manastirinama. 🌿
☝️ Odabrano je 29 projekata putem Javnog poziva za sufinanciranje projekata osnovnih i srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije koji su promovirali lokalnu baštinu 💛. Sudjelujući na konferenciji, imali smo čast i zadovoljstvo otkriti koja su to sve “𝐒𝐤𝐫𝐢𝐯𝐞𝐧𝐚 𝐛𝐥𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐦𝐨𝐠𝐚”.

Učenici su na konferenciji pokazali svoje radove koje su odradili u ovoj nastavnoj godini te su se među njima izabrali oni najbolji. 🤗

✨ I mi smo bili dio ove divne priče

S projektom Šumsko blago osvojili smo
1. mjesto - nagrada stručnog žirija
u kategoriji srednjih škola

3. mjesto - Skrivena blaga mista moga
od svih škola sudionika

Ova priča je sasvim jednostavna!
Učenici Zdravstvene škole, u potrazi za izgubljenim psom  pronalaze skrivena blaga svojeg grada.  Otkrivaju što sve skriva Marjanska šuma, pronalaze zaboravljene i nepoznate legende i priče, čak i tajne koje nose mnogobrojne dirljive poruke o ljudskoj patnji, vjeri i nadi.
Ako imate nekoliko minuta vremena, pogledajte ovaj kratki film i poslušajte pjesmu naše učenice Ivane. Stvari se posebno "zahuktaju" oko 4. minute, kada glavni lik Ante izgubi psa u šumi 😉
Kliknite na film i saznajte više o svemu:

☝️  KRATKI IGRANI FILM ☝️

Iako se spominje u povijesnim izvorima  od 14. stoljeća crkvica Gospe od Sedam Žalosti manje je poznata novijim generacijama od ostalih marjanskih crkvica stoga su naši učenici odlučili nizom kreativnih uradaka skrenuti pozornost na ovu skromnu crkvicu koja vapi za obnovom. Izradili su web stranicu projekta:

☝️  https://zdravstvenaskola.wixsite.com/gospica ☝️

na kojoj možete saznati više o projektu i o crkvici.

Hvala Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije na prilici za sudjelovanje i na izvrsnoj organizaciji cijele priče oko projekta!

Evo i malo atmosfere iz Salone laugh

☝️  https://fb.watch/5YWsvA-EJt/ ☝️