Zdravstvena škola Split

EMA

« Siječanj 2021 »

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .

REFERADA
RADNO VRIJEME
UČENIČKE REFERADE SA STRANKAMA
radnim danom
od 11:00 do 13:00 sati

Stranke se moraju prvo obratiti mail-om
split@zdravstvenaskola.hr
Samo u hitnim okolnostima se dolazi u učeničku referadu.
Maske su obvezne, a ruke se na ulazu u školu dezinficiraju.

Svjetski dan mentalnog zdravlja
Autor: Ines Roso Perić, 9. 10. 2020.

Svjetski dan mentalnog zdravlja obilježava se svake godine 10. listopada. Ove godine Svjetski dan mentalnog zdravlja dolazi u vrijeme kada se naš život odvija u svakodnevnoj promjeni kao rezultat pandemije bolesti COVID - 19.

Kada govorimo o mentalnom zdravlju, često prvo pomislimo na psihičke poremećaje i emocionalne teškoće poput depresije, anksioznih poremećaja ili ovisnosti. Ipak, mentalno zdravlje kao pojam označava puno više od samog odsustva psihičke bolesti.

Pročitajte više pod opširnije.

Svjetska zdravstvena organizacija definira mentalno zdravlje kao „stanje dobrobiti u kojem pojedinac ostvaruje svoje potencijale, može se nositi s normalnim životnim stresovima, može raditi produktivno i plodno te je sposoban(na) pridonositi svojoj zajednici“.

Biti mentalno zdrav ne znači uvijek biti sretan i dobro raspoložen. Svi se u nekom trenutku života suočavamo s različitim teškoćama, stresovima i gubicima i tada osjećamo strah, zabrinutost, ljutnju, tugu, frustraciju… Dobro mentalno zdravlje omogućava nam da svoje emocije prihvatimo i pokušamo se nositi s teškoćama koristeći vlastite resurse.

Mentalno zdravlje je temelj dobrobiti i dobrog funkcioniranja pojedinca, ali i zajednice.

Uslije pandemije u svakodnevnom životu dogodile su se promjene na gotovo svim razinama. Prilagođavanje novonastalim okolnostima postalo je presudno u očuvanju mentalnog zdravlja. Suočeni s neizvjesnošću, strahom, izolacijom… povećano je stanje kroničnog stresa što se u negativnom smislu odražava na mentalno zdravlje pojedinca, ali i društva općenito.

U ovim promijenjenim okolnostima svatko od nas drugačije reagira. Dok su se neki dobro prilagodili, pronašli načine suočavanje s nastalom situacijom, otkrili u sebi neke nove potencijale, drugi su novonastalu situaciju doživjeli izrazito stresno i uznemirujuće. I upravo ovi drugi su u riziku od pojave narušenog mentalnog zdravlja.

Zato, ako prepoznate neku teškoću i osjećate da se teško nosite s njom važno je ne ignorirati je nego potražiti podršku bliskih osoba iz okoline kao i stručnu podršku i pomoć.

Nema zdravlja bez mentalnog zdravlja!

Izvori: