Zdravstvena škola Split

EMA

« Travanj 2021 »

23.04.2021. 12:06
Elements of AI pokreće veliki natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola
Elements of AI dosad je u Hrvatskoj privukao više od 21 tisuću polaznika, a za učenike osnovnih i srednjih škola sada je pokrenuto AI School Challenge natjecanje. Nositelji projekta u ... The post Elements of AI pokreće veliki natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola appeared first on CARNET .

22.04.2021. 13:56
Nabava usluge izrade scenarija poučavanja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge izrade scenarija poučavanja. Nabava se provodi u sklopu projekta e-Škole koji je pak dio sveobuhvatnog programa modernizacije hrvatskog ... The post Nabava usluge izrade scenarija poučavanja appeared first on CARNET .

22.04.2021. 12:53
CARNET nastavlja niz virtualnih radionica za odgojno-obrazovne djelatnike u školama s temama vezanim uz pripremu i provedbu videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznavanje sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET, ... The post Virtualna radionica: ,,Planiranje nastavnih aktivnosti u kombiniranoj i online nastavi" appeared first on CARNET .

REFERADA
RADNO VRIJEME
UČENIČKE REFERADE SA STRANKAMA
radnim danom
od 11:00 do 13:00 sati

Stranke se moraju prvo obratiti mail-om
split@zdravstvenaskola.hr
Samo u hitnim okolnostima se dolazi u učeničku referadu.
Maske su obvezne, a ruke se na ulazu u školu dezinficiraju.

Svjetski dan mentalnog zdravlja
Autor: Ines Roso Perić, 9. 10. 2020.

Svjetski dan mentalnog zdravlja obilježava se svake godine 10. listopada. Ove godine Svjetski dan mentalnog zdravlja dolazi u vrijeme kada se naš život odvija u svakodnevnoj promjeni kao rezultat pandemije bolesti COVID - 19.

Kada govorimo o mentalnom zdravlju, često prvo pomislimo na psihičke poremećaje i emocionalne teškoće poput depresije, anksioznih poremećaja ili ovisnosti. Ipak, mentalno zdravlje kao pojam označava puno više od samog odsustva psihičke bolesti.

Pročitajte više pod opširnije.

Svjetska zdravstvena organizacija definira mentalno zdravlje kao „stanje dobrobiti u kojem pojedinac ostvaruje svoje potencijale, može se nositi s normalnim životnim stresovima, može raditi produktivno i plodno te je sposoban(na) pridonositi svojoj zajednici“.

Biti mentalno zdrav ne znači uvijek biti sretan i dobro raspoložen. Svi se u nekom trenutku života suočavamo s različitim teškoćama, stresovima i gubicima i tada osjećamo strah, zabrinutost, ljutnju, tugu, frustraciju… Dobro mentalno zdravlje omogućava nam da svoje emocije prihvatimo i pokušamo se nositi s teškoćama koristeći vlastite resurse.

Mentalno zdravlje je temelj dobrobiti i dobrog funkcioniranja pojedinca, ali i zajednice.

Uslije pandemije u svakodnevnom životu dogodile su se promjene na gotovo svim razinama. Prilagođavanje novonastalim okolnostima postalo je presudno u očuvanju mentalnog zdravlja. Suočeni s neizvjesnošću, strahom, izolacijom… povećano je stanje kroničnog stresa što se u negativnom smislu odražava na mentalno zdravlje pojedinca, ali i društva općenito.

U ovim promijenjenim okolnostima svatko od nas drugačije reagira. Dok su se neki dobro prilagodili, pronašli načine suočavanje s nastalom situacijom, otkrili u sebi neke nove potencijale, drugi su novonastalu situaciju doživjeli izrazito stresno i uznemirujuće. I upravo ovi drugi su u riziku od pojave narušenog mentalnog zdravlja.

Zato, ako prepoznate neku teškoću i osjećate da se teško nosite s njom važno je ne ignorirati je nego potražiti podršku bliskih osoba iz okoline kao i stručnu podršku i pomoć.

Nema zdravlja bez mentalnog zdravlja!

Izvori: