SVEČANO PREDSTAVLJANJE ZBORNIKA NA RAMENIMA MOGA TATE
Autor: Sanja Perić, 26. 10. 2017.

U prepunoj velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa održano je povodom Godine očinstva Splitsko – makarske nadbiskupije 25. 10. svečano predstavljanje zbornika učeničkih radova Na ramenima moga tate.

U zborniku su zastupljeni i učenici naše škole, a to su Matea Rožić, 3.a i Leo Ćuk, 2.g. Matea je osvojila 3. mjesto među svim srednjoškolcima naše nadbiskupije. Čestitamo!

U prilogu možete pogledati kakva je bila atmosfera i pročitati radove naših učenika.

Zbornik su predstavili don Josip Periš, predstojnik Katehetskog ureda, dr. sc. Dubravka Kuščević s Filozofskog fakulteta, i mons. Marin Barišić, splitsko – makarski nadbiskup. U programu su sudjelovali Vokalisti Salone i glumačka skupina Hrvatsko nadzemlje. , moderatorica je bila gđa Helena Balajić.

U zborniku su riječima i likovnim izričajem progovorili o zemaljskim i duhovnim očevima te o Ocu nebeskom brojni učenici osnovnih i srednjih škola diljem Splitsko – makarske nadbiskupije, ali i naši učenici koji žive u Njemačkoj.

Radovi pokazuju da su očevi uzor svojoj djeci, ali ponekad i izvor gorčine. Svi radovi su podijeljeni u 10 kategorija: Nebeskom ocu, U njemu vidim duhovnog oca, U molitvi sklapam ruke, Vjera moga tate, S tatom u obitelji, Moj tata je poseban, Uz tatu se ne bojim, Nedostaješ mi, tata, Pismo tati, Takav je moj tata.

OCINSTVO_-_PJESME.docx (13.94 KB)