« Ožujak 2024 »

O edukacijama i našim obavezama u pilot projektu e-Škole
Autor: Mirjana Gaćina Bilin, 13. 12. 2016.

U ponedjeljak, 19. prosinca u 12 sati će se održati informativni webinar na temu edukacija.

Iz tog razloga vas pozivamo da najkasnije do četvrtak, 15. prosinca postavite i pošaljete sva pitanja na tu temu putem e-mail adrese helpdesk@skole.hr. Na ta pitanja ćete dobiti odgovore na samom webinaru. Webinaru ćete moći pristupiti na poveznici:

Za prijavu je potrebno odabrati opciju prijave putem AAI@EduHr korisničkog računa, te nakon toga unijeti korisničko ime i lozinku.

Tablicu s popisom svih edukacija, kao i informacije  "upitniku za samoprocjenu razine digitalne kompetencije" pročitajte pod "opširnije".

Prva faza edukacije traje od rujna 2016. godine do studenog 2017. godine. U priloženim dokumentima imate popis svih edukacija unutar ove faze zajedno s bodovima koju svaka od njih donosi. Jedan se popis odnosi na prvih 20 škola u projektu (to smo i mi), a drugi na preostalih 130 pa vas molimo da to imate u vidu prilikom preuzimanja popisa.

Program druge faze edukacije bit će dostupan i objavljen naknadno s obzirom da je još uvijek u tijeku njegov razvoj.

Najvažniji je program edukacije za nastavnike i to one prirodoslovnih predmeta i matematike s obzirom na njihovu obvezu pohađanja minimalno 70% njima ponuđenih sadržaja edukacije. No, svakako pozivamo i druge nastavnike i stručne suradnike na uključivanje u program edukacije.

U veljači 2017. godine bi trebao postati dostupan upitnik za samoprocjenu razine digitalne kompetencije korisnika u školama, a temeljem rezultata (povratnih informacija) dobivenih upitnikom, korisnici će imati jasniju sliku područja u kojima bi trebali jačati svoje digitalne kompetencije pa će im biti olakšan i izbor za njih adekvatnih modula edukacije.

Svima koji već koriste e-Dnevnik, bilo da su edukaciju prošli u okviru projekta ili ranije, ta se edukacija računa kao završena, odnosno uvažava se u postotak odrađene edukacije.

preuzeto od:
Iva Kovac