MEĐUBISKUPIJSKI SUSRET MATURANATA
Autor: Josipa Tešija, 11. 4. 2016.

U subotu, 9. travnja održao se već tradicionalni međubiskupijski susret maturanta. Iz naše škole na susret se uputilo 70 maturanata iz 4.D, 4.E, 4.F. i 4.G. razreda, zajedno s vjeroučiteljicom Mirjanom Vučicom te razrednicama Anom Paradžik (4.D) i Nelom Glavurdić (4.F.)

Prva točka bio je Humac poznat po franjevačkom samostanu iz 15. stoljeća u okviru kojega je smješten muzej s mnogim izlošcima među kojima je i Humačka ploča. Samostan također posjeduje bogatu galeriju umjetnina te odlično opremljenu knjižnicu. Sudjelovali smo na sv. misi koju je predvodio dubrovački biskup msgr. Mate Uzinić koji je maturantima uputio riječi ohrabrenja. Govorio je o putu sreće kojoj svi ljudi teže, ali ponekad umjesto za srećom, žude za kojekavim 'surogatima' sreće. Istaknuo je nadalje, kako se mladi ljudi ponekad zaziru od Krista bojeći se da će im nešto oduzeti, u prvom redu da će im oduzeti sreću te dodao kako Isus ništa ne oduzima, već samo daje i obogaćuje.

Nakon Humca otišli smo u Međugorje u kojemu se, nažalost zbog lošeg vremena, nismo bili u mogućnosti  popeti na Brdo ukazanja kako je bilo planirano. Stoga smo imali slobodno vrijeme koje je svatko proveo prema vlastitoj želji.

Posljednje odredište bio je Mostar, prelijepi grad na obali Neretve. Osobito su nas se dojmili most i arhitektura starog dijela grada. Svaki detalj ovog dijela grada nosi u sebi dašak veličanstvene prošlosti te smo vrijeme proveli razgledavajući grad. Osim bogate kulture i povijesti, privukli su nas, dakako, i mostarski ćevapčići!

S vrlo lijepim dojmovima uputili smo se natrag prema Splitu. Ovo nam je bilo predivno iskustvo i nadamo se da će iduće godine biti još veći odaziv maturanata.

Josipa Tešija, 4.G.